MENTAL ARİTMETİK EĞİTİMİ’NİN BİR ÇOCUĞA KATKILARI NELERDİR? BİR ÇOCUK, NEDEN MENTAL ARİTMETİK EĞİTİMİ ALMALIDIR? DERSHANELERDE, ETÜT MERKEZLERİNDE VE OKULLARDA UYGULANAN EĞİTİMDEN FARKI NEDİR?


Bir çocuğun neden bu eğitimi alması gerektiği, programın çocuğa sağladığı kazanımlarla açıklanabilecek bir konudur. Öncelikle programın kazandırdığı, çok kolayca gözlemlenebilen ve hayranlık uyandıran, her türlü işlemi saniyeler içinde tamamen zihinden yapabilmek gibi sıra dışı bir sayısal beceri, çocuğu, hem akademik yaşamında, hem de mesleki yaşamında bir adım öne çıkaracak, sağlam bir matematik altyapısı inşa eden ve ömür boyu kullanılabilecek bir beceridir. Son derece önemli olan bu aritmetik beceri, buz dağının yalnızca suyun üstünde görünen kısmıdır. Asıl kazanım, zeka, bellek, dikkat ve odaklanma gibi zihinsel süreçlerde ortaya çıkan hızlı beyin gelişimidir.

Mental Aritmetik Programı, okul, dershane veya etüt gibi eğitim merkezlerinde uygulanan eğitime alternatif bir model değildir. Okullar çocuklara, tam anlamıyla organize genel bir eğitim verirken, dershaneler daha ziyade sınavlara hazırlık niteliğinde bir eğitim vermektedirler. Etüt merkezleri ise, akademik süreçte çocuklara yardımcı olmak, ödevlerini yapmalarını sağlamak ve okuldaki çalışmalarına destek olmak niteliğinde bir eğitim sunmaktadırlar. Bütün bu kurumlarda, zihinden işlem becerisi kazandırmaya ve beyin kapasitesini arttırmaya yönelik bir program, bir ders yoktur. Kısaca, Mental Aritmetik Programı, diğer eğitim kurumlarında bulunmayan, farklı bir projedir.

 

Saat

Hava Durumu

Bizi Takip Edin

Adres

Menar Selçuklu Şubesi

Telefon

(332) 265 36 00

Cep Tel

(533) 024 09 13

Adres

Şeyh Şamil Mah.

Real AVM Karşısı

Turkuaz İş Merkezi Kat:1

(Cemo Restaurant Altı)

E-Posta

selcuklu@menar.com.tr