MENTAL ARITMETIK EGITIMI’NIN BIR ÇOCUGA KATKILARI NELERDIR? BIR ÇOCUK, NEDEN MENTAL ARITMETIK EGITIMI ALMALIDIR? DERSHANELERDE, ETÜT MERKEZLERINDE VE OKULLARDA UYGULANAN EGITIMDEN FARKI NEDIR?


Bir çocugun neden bu egitimi almasi gerektigi, programin çocuga sagladigi kazanimlarla açiklanabilecek bir konudur. Öncelikle programin kazandirdigi, çok kolayca gözlemlenebilen ve hayranlik uyandiran, her türlü islemi saniyeler içinde tamamen zihinden yapabilmek gibi sira disi bir sayisal beceri, çocugu, hem akademik yasaminda, hem de mesleki yasaminda bir adim öne çikaracak, saglam bir matematik altyapisi insa eden ve ömür boyu kullanilabilecek bir beceridir. Son derece önemli olan bu aritmetik beceri, buz daginin yalnizca suyun üstünde görünen kismidir. Asil kazanim, zeka, bellek, dikkat ve odaklanma gibi zihinsel süreçlerde ortaya çikan hizli beyin gelisimidir.

Mental Aritmetik Programi, okul, dershane veya etüt gibi egitim merkezlerinde uygulanan egitime alternatif bir model degildir. Okullar çocuklara, tam anlamiyla organize genel bir egitim verirken, dershaneler daha ziyade sinavlara hazirlik niteliginde bir egitim vermektedirler. Etüt merkezleri ise, akademik süreçte çocuklara yardimci olmak, ödevlerini yapmalarini saglamak ve okuldaki çalismalarina destek olmak niteliginde bir egitim sunmaktadirlar. Bütün bu kurumlarda, zihinden islem becerisi kazandirmaya ve beyin kapasitesini arttirmaya yönelik bir program, bir ders yoktur. Kisaca, Mental Aritmetik Programi, diger egitim kurumlarinda bulunmayan, farkli bir projedir.

 

Okul Ödevlerinizi Birlikte Yapalim

Yeni dönem egitim-ögretim yili için anasinifindan ilk ögretime hazirlik dersleri ve ilk ögretim 1. 2. 3. 4. sinif ögrencileri için ödev yaptirma, konu pekistirme ve test tekniklerine yönelik egitimlerimizin kayitlari baslamistir.
Ayrintili bilgi için:
Selçuklu: 0533 024 0913
        0332 265 36 00

ILK,ORTA VE LISE GRUPLARINA ÖZEL DERSLER

Ilkokul, ortaokul ve Lise ögrencilerine dalinda uzman ögretmenler ile özel dersler verilmektedir.
Ayrintili bilgi için 
Selçuklu: 0533 024 0913

Saat

Hava Durumu

Bizi Takip Edin

Adres

Menar Merkez-Selçuklu

Telefon

(332) 265 36 00

Cep Tel

(533) 024 09 13

Adres

Seyh Samil Mah.

Real AVM Karsisi

Turkuaz is Merkezi Kat:1

(Cemo Restaurant Alti)

E-Posta

selcuklu@menar.com.tr